Ratownictwo i pierwsza pomoc

We wszytkich działaniach jakich się podejmujemy zawsze główny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Stąd w naszych szeregach tak wiele osób wywodzących sie ze środowiska ratowniczego - ratownicy WOPR, GOPR, ratownicy medyczni i wielu innych.

Oferujemy zarówno kursy pierwszej pomocy, jak i pokazy ratownictwa, w których pokazujemy, jak każdy z nas może uratować ludzkie życie.

Kursy pierwszej pomocy

Od wielu lat na całym świecie, a od długiego czasu również i u nas w kraju bardzo duży nacisk kładzie się na szkolenie różnego rodzaju instytucji oraz coraz częściej zwykłego "szarego" obywatela z zakresu pierwszej pomocy. Nasza firma, wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu i popierając tego typu idee, od paru już lat z wielkim powodzeniem oragaznizuje kursy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy BLS (Basic Life Support) i automatycznej defibrylacji zewnętrznej  AED (Automated External Defibrillation) Europejskiej Rady Resuscytacji ERC (European Resuscitation Council).

Szkolenia pierwszej pomocy

Kursy pierwszej pomocy

Po przeprowadzonym przez nas kursie lub szkoleniu, każda osoba biorąca w nim udział będzie miała wiedzę oraz przede wszystkim praktyczne umiejętności m.in. w następujących dziedzinach:

  • jak wykonać ocenę osoby nieprzytomnej;
  • jak wykonać uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze;
  • jak ułożyć nieprzytomnego, oddychającego poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Po dodatkowym kursie AED:

  • jak bezpiecznie używać automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Każde zajęcia są dodatkowo urozmaicone poprzez symulację różnego rodzaju wypadków i zdarzeń, które każdego z nas w zwykłym, codziennym życiu mogą spotkać, a z którymi jako świadome osoby powinniśmy potrafić sobie poradzić.


Pokazy ratownictwa

Pokazy są formą, w jakiej chcemy propagować wszelkiego rodzaju ratownictwo. My wiemy, ze każda sekunda w ratowaniu życia ludzkiego jest ważna, dlatego pragniemy uświadamiać ludzi, jak ważna jest właśnie świadomość tego, że każdy z nas może je uratować. Nasze pokazy mają na celu bezpośrednie dotarcie do każdego z widzów tak, aby w przyszłości mógł zareagować w sposób właściwy tzn. aby nie bał się wziąć odpowiedzialności za ratowanie czyjegoś życia. Dziedziny w jakich się spełniamy to ratownictwo wodne, ratownictwo górskie, jak również ratownictwo medyczne. W pokazach używamy profesjonalnego sprzętu ratunkowego, tj. łodzie motorowe, morskie tratwy ratunkowe, sprzęt do nurkowania, atestowany sprzęt alpinistyczny oraz sprzęt medyczny i asekuracyjny.

Pokazy ratownictwa WOPR

Pokazy które wykonujemy, mają charakter show, są bardzo widowiskową imprezą. Łączymy techniki ratownictwa powietrznego, wodnego, linowego i medycznego, co daje bardzo dobry efekt widowiskowy. Ale przede wszystkim pokazuje, jak naprawdę wygląda profesjonalna akcja ratunkowa. Pokazujemy również, jak każda z osób, także za pomocą przedmiotów codziennego użytku, może uratować ludzkie życie.

"Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać porządnie.
Ci, którzy nie wykonują ich jak mogą najlepiej - to znaczy, na ile ich stać fizycznie i duchowo - niszczą sami siebie"
K.O. Borchardt "Znaczy kapitan"